Kam s dětmi Výlety po ČR

Dopřejte dětem nevšední zážitek při krmení daňků na zámku Blatná

Kam vyrazit na výlet ve Strakonickém kraji, aby se pobavili děti i rodiče? Co třeba zámek Blatná? Tento zámek nabízí v jediném areálu poučení, zábavu i relaxaci. Začít můžete v zámecké oboře, kde uvidíte plno zvěře. Vedle koní a poníka, kteří vozí návštěvníky po parku, uvidíte několik pyšných pávů, ale nejvíc vás dostanou daňkové, kteří pobíhají po parku zcela volně a čekají, kdy jim návštěvníci nabídnou něco k snědku.

Krmení daňků na zámku Blatná

Granule ke krmení daňků si můžete nakoupit na pokladně a nabízet jim je rovnou z ruky. Daňkové jsou velmi krotcí a zvědaví. Pokud s sebou vezmete košík či tašku s tvrdými rohlíky, počítejte s tím, ze vám budou strkat hlavu až dovnitř. Rohlíky si však v sezóně nevezmou. To jsou zhýčkáni granulemi a čerstvou zeleninou. Zato v zimních měsících jsou vděční za každé nabídnuté sousto a chodí návštěvníkům naproti až ke vstupním vratům do parku.

Kavárna na nádvoří

Až budete mít dost procházek po parku a rozdáte všechno krmení, můžete si zajít na výbornou ledovou kávu, domácí limonádu či tiramisu, v zámecké kavárně. Posedět můžete na nádvoří i uvnitř.

 

Zámek Blatná nabízí prohlídky, expozici hraček i obřadní síň

Po občerstvení můžete využít komentované prohlídky na zámku, nebo expozici hraček, hlavně panenek a kočárků.

Zámek Blatná nabízí k dispozici i obřadní síň ke svatebním obřadům. Pokud se tedy chystáte k tomuto důležitému životnímu kroku a chcete svatbu na zajímavém místě, zajeďte se podívat třeba právě do Blatné.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Kniha Výlety (nejen) s dětmi od Evy Obůrkové je zdařilým průvodcem po naší republice. Titul je rozdělen podle regionů: Praha, Střední Čechy, Jižní Čechy, Šumava; Plzeň, lázně a Západní Čechy; Ústí nad Labem, Krušné hory a Severozápadní Čechy; Liberec a Severní Čechy; Český ráj, Krkonoše a Podkrkonoší, Hradec Králové a Královehradecko, Pardubice a Východní Čechy, Vysočina; Olomouc, Střední Morava a Jeseníky; Ostrava, Beskydy, Severní Morava a Slezsko, Zlín a Východní Morava, Brno a Jižní Morava. Celkem najdete upozornění na 180 hradů, 120 zámků, 100 muzeí, 200 koupališť, kromě toho ale také stovky dalších míst pro zábavu a dobrodružství. Na konci knihy uveden je velmi podrobný rejstřík nejen míst podle regionů, ale také rejstřík památek, kam se můžete vydat na výlet. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *