Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Velký obrazový průvodce světem dinosaurů – Pojďte s námi do pravěku

Velký obrazový průvodce světem dinosaurů je překrásná celoobrazová publikace pro všechny milovníky dinosaurů. Ať už je tomu vašemu deset, čtrnáct nebo pět, tato kniha ho nadchne. Autory jsou Diego Mattarelli, Emanuela Paglieri a Cristina Banfi a vydalo ji nakladatelství Ella a Max, spadající pod společnost Prescogroup.

Velký obrazový průvodce světěm dinosarů – o čem kniha je?

Tato velkoformátová publikace obsahuje informace o téměř 40 dinosaurech. Popisuje jejich druh, vlastnosti, vzhled, stravu… Dinosauři jsou rozděleni do jednotlivých kapitol na býložravce, pterosaury a mořské plazy. Nechybí ani kapitoly popisující jejich vyhynutí, úvodní kapitoly o jednotlivých typech dinosaurů a najdete tady i informace o tematických parcích a muzeích. Opravdoví nadšenci ocení, když mohou zažít “pravěk” a dinosaury téměř na vlastní kůži.

Každému z dinosaurů je věnováno čtyři až šest stran, kde je jeho popis, informace o váze, délce a orientačním čase, kdy žil. Nechybí ani informace o nejcharakterističtějším znaku daného druhu, takže si je děti dobře zapamatují. Zjistí také v jaké části světa se daný druh vyskytoval. Celá publikace je doplněna překrásnými realistickými ilustracemi, takže se děti dozví, jak skutečně každý z dinosaurů vypadal. Texty jsou zajímavé a dobře se čtou. Nejsou ale moc dlouhé, takže děti neunaví. V knize si mohou vyhledávat, co je zajímá, přečíst si ji pěkně od začátku až do konce, nebo si jí jen tak listovat a prohlížet jednotlivé druhy.

V čem je tato publikace výjimečná?

Na první pohled vás publikace zaujme svým velkým formátem a především nádhernými ilustracemi. I když děti ještě neumí sami číst (jako např. můj syn), budou knihu milovat. Syna od ní nemůžu odtrhnoout. Neustále jí listuje a ukazuje mi jednotlivé druhy, objevuje děsivé zuby, drápy apod.

Jedinečná je nejen ilustracemi a celkovým zpracováním, ale i množstvím druhů a podrobnými čtivými popisy. Dokonce i ty malé baví, když jim z knihy předčítám, a to jsem si říkala, že když to není pohádka, nebude je to zajímat. Omyl. Baví je to a moc.

Líbí se mi také, že je kniha rozdělená do jednotlivých oddílů a dinosauři jsou děleni na býložravce, mořské plazy atd. Děti si je tak snadněji zapamatují a budou vědět, čím byl který z dinosaurů typický nebo výjimečný.

Kniha pro všechny milovníky dinosaurů

Jak jsem napsala hned v úvodu, Velký obrazový průvodce světem dinosaurů je vhodný jak pro malé kluky (i holky), kteří ještě sami nečtou, ale zajímá je svět dinosaurů. My už máme doma publikací o dinosaurech více, ale tato je první, která je takto rozsáhlá a velká. Obsahuje sice plno informací, ale jednoduše napsaných a dobře rozdělených. Větší děti ji zvládnou číst sami a své si v ní mohou najít i dospělí. Dovolím si tedy s nadsázkou napsat, že z ní budou mít radost všichni od pěti let až do sta.

Výhody

  • perfektně zpracované texty plné informací
  • snadno a dobře se čte
  • členěná podle jednotlivých druhů dinosaurů
  • vypíchnutí místa a času, kde dinosauři žili
  • překrásné ilustrace v celé knize
  • tvrdé pevné desky a kvalitní tvrdý papír

Nevýhody

  • na žádné jsem zatím nepřišla

Kde knihu Velký obrazový průvodce světem dinosaurů zakoupíte?

Publikaci Velký obrazový průvodce světem dinosaurů můžete zakoupit u kvalitních knihkupců, ale za skvělou cenu ji seženete přímo v nakladatelství Ella a Max.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *