Kojení Mateřství

Kojení má svůj smysl! 5 důvodů, proč stojí za to!

Kojení je velmi častým tématem k diskuzi. Zároveň se jedná o tu nejpřirozenější věc, ke které může mezi maminkou a miminkem dojít. I když se maminka často snaží ještě před porodem o kojení nastudovat co možná nejvíce informací, příroda je mnohdy nevyzpytatelná. Proto se není čemu divit, že mnohdy nastanou situace, kdy i maminka, která byla zpočátku pro kojení naprosto odhodlaná, začne pochybovat o tom, jestli stojí za to…

Kojení má smysl. Hned vám prozradíme proč!

Může se stát, že se kojení nebude dařit. Můžete si to sebevíce naplánovat, ale příroda může jít proti vám. Může to bolet. Může se objevit nedostatek mléka. To všechno jsou naprosto běžné věci, které maminky trápí. Ani přesto byste se ale kojení vzdávat neměli. A my vám teď prozradíme, proč jednoznačně stojí za to!

Důvod číslo jedna: miminku nemůžete nabídnout nic lepšího

Kojenec nemůže od maminky dostat nic lepšího, než právě mateřské mléko. Tomu se ani to nejdražší umělé, kterých je na trhu hned několik, zkrátka vyrovnat nemůže. Má v sobě důležité látky a složky, které miminka potřebují.

Důvod číslo dva: miminko nakrmíte kdykoli a kdekoli

Pokud kojíte, můžete své miminko nakrmit prakticky kdykoli a kdekoli. Žádné tahání lahví ani krabic s umělým mlékem. Jednoduše stačí vytáhnout prso a miminko bude spokojené. A co je víc, než spokojené dítě, hm?

Důvod číslo tři: během kojení nebudete mít menstruaci

Určitě se shodneme na tom, že jedním z největších benefitů plnohodnotného kojení je absence menstruace. Většina žen po dobu kojení díky změněné hladině hormonů menstruaci nedostává. Není to sice pravidlem, ale velká výhoda to je!

Důvod číslo čtyři: kojením snížíte riziko rakoviny

Odborníci se shodují na tom, že kojení výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, ale i vaječníků nebo děložního čípku.

Důvod číslo pět: díky kojení můžete zhubnout

Je dokázáno, že pokud maminka plnohodnotně kojí, rychleji a jednodušeji hubne. Zbavit se přebytečných kil po porodu chce určitě každá maminka. A když vám k tomu může pomoci kojení, pak byste se jej určitě neměli vzdávat, co myslíte?

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *