Aktuálně Uncategorized

Vyrobte si fotomagnetky na ledničku a mějte hezkou památku z dovolené

Vyrážíte na rodinné výlety? Ve stáncích se suvenýry seženete mnoho typů magnetek na lednici. Avšak lepší je mít svoje vlastní magnetky z rodinných fotografií s dětmi. Jejich výroba je snadná, zabere vám jen pár minut. Zjistěte v článku, jak na ně.

Dnes fotí snad každý. Máte-li děti, tak si je fotografujete asi často. Jenže v paměti mobilu se fotky časem ztratí mezi mnoha dalšími. Proto je lepší ty nejlepší snímky nechat vytisknout na fotopapír. Můžete si je založit do fotoalba.

Anebo ještě lépe z fotografií vyrobte svoje vlastní foto magnetky a obdarujte jimi všechny babičky a tetičky. Jistě budou mít radost. Výroba foto magnetek je snadná, stačí na to pár minut a několik základních pomůcek.

Jak si vyrobit foto magnetky na lednici z fotek

Potřebovat budete:

  • Vytištěné fotografie – vyrobí vám je v každém minilabu nebo ve větší drogerii, stojí jen pár korun – nechte si vytisknout fotky o rozměru 10 × 15 cm, ať jsou magnetky pořádně vidět.
  • Sadu na výrobu foto magnetek – v jedné sadě je 10 nařezaných samolepicích fólií o rozměru 10 × 15 cm.
  • Hodí se také nůžky, tužka, pravítko.

A to je všechno, teď už zbývá jen fotky na fólie nalepit, postup je jednoduchý:

  • Připravte si vybrané fotografie.
  • Sloupněte krycí papírovou vrstvu na magnetické fólii a fotografii zády k magnetické fólii nalepte.
  • Opatrně vyhlaďte třeba utěrkou, pozor, ať fotku nepoškrábete.
  • Přicvakněte novou foto magnetku k ledničce nebo magnetkami obdarujte rodinu.
  • Hotovo!

Jiným způsobem, jak fotky připnout ke kovové ploše, je nalepit na ně zezadu kousky trhací magnetické samolepicí pásky na fotografie.Máte už ledničku plnou a chcete menší magnetky s fotkou?

Jestliže se vám zdá rozměr fotografických magnetek 10 × 15 centimetrů už moc velký, ještě před výrobou si magnetické fólie zmenšete podle potřeby. Třeba jejich velikost upravte zalamovacím nožem nebo nastříhejte nůžkami. Magnetická fólie se dá totiž dobře stříhat.

Na zmenšené fólie ale budete potřebovat menší fotografie. S tím je potřeba počítat už při výrobě fotek – vytvořte si například foto koláž a na rozměr jedné fotografie 10 × 15 cm vložte fotky dvě. Anebo z fotografie pak na poloviční rozměr vystřihněte jen to podstatné, třeba obličeje dětí.

Tip: Na výrobu magnetek na ledničku můžete použít i něco jiného než jen fotky, například dětmi namalované obrázky, poštovní známky, usušené lístky. Podívejte se na další nápady v článku 7 nápadů pro magnetky na lednici.

Ať vám nové foto magnetky dělají radost!

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *