Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Sandra Dražilová Zlámalová – Zbrklík a pekelné Vánoce

Vánoce se blíží a děti už jsou jistě narozdíl od nás, shonem zchvácených maminek, celé natěšené. A protože je o Adventu dobře se občas zastavit a vychutnat si předvánoční atmosféru, mám pro vás tip na knížku, která maminkám na chvíli pomůže nemyslet na to, co ještě musí udělat, dokoupit a nachystat, a mohou si užít spolu s dětmi krásné předvánoční chvilky. Přečtěte si, jak to mají o Vánocích v pekle a co se Zbrklíkovi přihodí tentokrát. Zjistíte to v nové knížce Sandry Dražilové Zlámalové – Zbrklík a pekelné Vánoce.

O čem je knížka Zbrklík a pekelné Vánoce

Čerta Zbrklíka už jistě dobře znáte. Je to jedna z prvních a zároveň nejoblíbenějších postav z knížek Sandry Dražilové Zlámalové – alespoň u mých dětí. My už jsme hrdými majiteli prvního dílu – Neplechy čerta Zbrklíka, i druhého dílu Zbrklík a čertidlo, na který jsme přinesli recenzi v létě. Teď přichází na řadu třetí díl, který se úžasné hodí číst právě před Vánoci. 

Čert Zbrklík s čertidlem Tadeášem a sestřičkou Treperendou uklízí u pekelné brány. Když ji na chviličku otevřou, najdou zatoulaný dopis, který rozhodně nepatří do pekla. Naopak. Nějaké dítko jej psalo Ježíškovi. Jenže co teď s tím? Jak to udělat, aby na dárky pod stromečkem nečekali marně? 

Dopis způsobí pěkné pozdvižení. Navíc si čertovské děti usmyslí, že když mohou Vánoce slavit děti na zemi, ony je chtějí taky. Jenže čerti vůbec netuší, jak se takové Vánoce slaví. A tak vyrazí do světa lidí na zkušenou. 

Náš názor:

Čert Zbrklík a všechny jeho příběhy jsou u nás extra oblíbené. Knížky jsme už četli mnohokrát a první díl také hodně poslouchali jako audioknihu. I Zbrklík a pekelné Vánoce u nás měl úspěch. Dcera si ho nejprve četla sama a já jim ho pak četla před spaním oběma – i synovi, který je v první třídě a sám by si ho ještě nepřečetl. 

Knížka je vhodná jak pro děti od druhé třídy, zdatnější čtenáři to zvládnou už v druhém pololetí první třídy, tak pro děti školkové. Těm mohou číst rodiče, babičky atd. 

I tento díl je nádherně ilustrovaný Marií Koželuhovou, tak jako většina Sandřiných knížek. A je prostě boží. Tedy, spíš čertovský… 🙂

Proč dětem pořídit knížku Zbrklík a pekelné Vánoce

  • Zábavné čtení o Vánocích a vánočních zvycích
  • Vhodné pro kluky i holky
  • Napínavý a trochu dobrodružný pohádkový příběh
  • Oblíbené postavy z předchozích dílů
  • Nádherné ilustrace Marie Koželuhové
  • Vhodné pro děti ze školky i pro první až čtvrtou třídu

Kde knížku Zbrklík a pekelné Vánoce koupíte

My jsme knížku dostali tentokrát přímo od autorky, i s krásným věnováním pro mé děti. Vydal ji nakladatelský dům Grada v edici dětských knížek Bambook. Vy ji můžete koupit přímo na stránkách Grady, nebo na všech dobrých knižních e-shopech a v kamenných prodejnách. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *