Beauty Kosmetika

Vyplatí se investovat do make-upu? Jaký teď používám já?

Nikdy jsem nebyla přehnaně náročná, když šlo o make-up. V podstatě jsem koukala hlavně na to, aby na mě nebyl příliš tmavý. No a pak samozřejmě na cenu. Což byla velká chyba. Dnes už vím, že se vyplatí make-up vybírat pečlivě a klidně za něj dát více než stovku. Jo, čtete dobře. Dřív jsem používala make-upy z DM, Lidlu, od Vietnamců a podobně…

 Jaké chyby jsem dělala dřív?

Při nákupu make-upu jsem se řídila hlavně barvou a cenou. Neřešila jsem značku, vlastnosti, nic. Podstatné pro mě bylo, abych zakryla nedokonalosti pleti a sjednotila její tón. Jeden čas jsem měla hodně ráda BB krémy, protože byly lehoučké a moje pleť mohla dýchat. Bohužel nekryly tak, jak bych si přestavovala. A s přibývajícím věkem bylo třeba řešit i mnoho dalších problémů – překvapivě akné, pak kruhy pod očima i vrásky.

Co si budeme povídat, většina mnou chybně zvolených make-upů mé pleti nepomáhala. Naopak. Byly moc hutné, vysoušely, zanášely mou pleť nečistotami. Nejhorší snad byl make-up z Lidlu, který se mi na pleti dokonce drolil, dělal šupiny atd. Bylo na čase s tím něco dělat, protože jsem si uvědomovala, že pokud nenajdu vhodný make-up, budu s problematickou pletí a akné bojovat do nekonečna.

Nabídka z lékárny BENU přišla jako na zavolanou. Dostala jsem možnost, vybrat si jakékoli produkty v hodnotě 1000Kč. Udělalo mi to radost. A protože mi hodně lidí doporučovalo z lékárny zkusit kosmetiku Vichy, vybrala jsem. Zvolila jsem Noční detoxikační péči Vichy – Nuit detox, o kterém už jste si mohli přečíst v mém článku dříve. Jako druhý produkt jsem vybrala právě make-up.

Vichy – Liftactiv Flexiteint – Make-up s účinkem proti vráskám

Musím se přiznat, že to je nejdražší make-up, který jsem kdy měla, i když v porovnání s jinými ta cena vůbec není tak vysoká. A navíc – tady platíte za kvalitu. Make-up Vichyliftingový efekt, rozjasňuje a je vhodný i pro majitele citlivé pleti, což mi naprosto vyhovuje. Je hypoalergenní, vhodný nejen pro citlivou, ale pro všechny typy pleti a má SPF 20. Navíc obsahuje termální vodu z Vichy. Co chtít víc?

Já jsem po něm chtěla hlavně to, aby mi dokonale přilnul k pleti, nevysušoval, seděl mi tónem, nedělal na čele šupinky, byl lehký a nezanášel póry, rozjasnil a rozzářil mi pleť, aby vypadala živě a zdravě, nikoli unaveně. No a zakrytí vrásek? To by byl bonus. Naštěstí ještě nejsem v takové fázi, abych potřebovala zakrývat nějaké extra hluboké vrásky, ale i zakrytí těch mimických by bylo příjemné. Jak to dopadlo?

Vichy – Make-up s účinkem proti vráskám – moje dojmy:

Na první pohled luxusní dóza s pumpičkou mě nadchla. Asi teď budu vypadat jako neandrtálská žena, ale až dosud jsem měla vždy make-up jen v tubě, takže tohle považuji za super změnu. Probléme je, že make-up je hodně tekutý a při vymáčknutí na prst stéká. Občas mi ukápne na umyvadlo, než ho stihnu donést k obličeji. Takže jsem si musela poprvé v životě koupit houbičku na nanášení make-upu. Ta je sice fajn a nikam po ní nestéká, ale řekla bych, že se do ní hodně make-upu vsákne, takže pak roste jeho spotřeba. Navíc prsty si ho rozetřu po obličeji rychleji. Houbička zdržuje. Zvlášť, když mi za zadkem stojí děti a vyžadují pít, jíst, vyčistit zuby, učesat, přepnout pohádku….

Ve skutečnosti jsem ale velmi spokojená. Make-up od Vichy je velmi lehký a jemný. Příjemně se roztírá, rychle přilne k pleti a vytvoří jednotný, ale přirozený odstín. I když jsem jej kupovala přes internet, s odstínem jsem se trefila dobře.

Po nanesení skvěle zakryje pupínky, flíčky i kruhy pod očima a pleť opravdu vypadá zdravě a rozzářeně. Mám z toho radost. Navíc díky lehké konzistenci nezatěžuje moji pleť, která se v kombinaci se zmíněnou detoxikační péčí rovněž od Vichy opravdu hodně zlepšila a mám už opravdu jen minimum akné. Jen tu a tam nějaký pupínek.

Co se týká vrásek, nějak moc jsem to – přiznám se – nezkoumala. Při nanesení zakryje všechny mimické vrásky i hlubší rýhu na čele mezi obočím. Ta během dne trochu vykoukne, ale řekla bych, že mimické vrásky vydrží zakryté. Alespoň jsem je nijak v zrcadle nezaznamenala a přiznám se, že večer, když se odličuji, zase to dělám šup – šup. Rychle, s dětmi za zadkem. Nemám tedy čas zkoumat své vrásky v zrcadle.

Make-up od Vichy mi vyhovuje především tím, že dobře kryje, rozjasňuje a moje pleť při jeho nanesení může dýchat. Nezatěžuje ji, nezanáší póry a pleť nevypadá nezdravě a unaveně. To byla má hlavní podmínka při jeho pořizování, a to je také důvod, proč u něj nejspíš zůstanu i nadále. Pochopila jsem totiž, že když chci dosáhnout čisté a zdravé pleti bez akné, musím prostě volit kvalitní produkty třeba i za vyšší cenu, nikoli make-up za pár šupů z Lidlu.

Znáte tento make-up? Používáte ho? Podělte se se mnou v komentářích o své zkušenosti. 😊

Vaše Sabi!

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *