Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Sandra Dražilová Zlámalová a Vojtěch Dražil – Modrý drak

Další knížka, která se nám s dětmi dostala do ruky a nesmí chybět v naší dětské knižní sbírce, je Modrý drak. Autorem je syn známé autorky dětských knih Sandry Dažilové Zlámalové, Vojtěch Dražil. Jak píše Sandra, Vojta knížku celou vymyslel a ona tentokrát jen zapisovala. A že se jim to opravdu povedlo dokládá i fakt, že by děti byly nejraději, kdybych ji přečetla najednou. Navíc Nelča se mi “pletla” do čtení a dobrou polovinu nám předčítala sama.

O čem je knížka Modrý drak

Petr a Eva mají prázdniny a nudí se. S maminkou chodí do knihovny. Zatímco ona tam pracuje, oni si prohlíží knížky. Petr příběhy miluje, ale Evu čtení moc nebaví. Když však bratr ve vyřazených knihách najde tu o dracích, se zaujetím poslouchá, jak čte. Pak ale vysloví tajemnou formuli: Drakalis biblio a v jejich pokojíčku se objeví malý modrý drak.

Eva s Petrem jsou drakem nadšení. Vezme je do jejich světa, aby jim ukázal pohádky, jaké dosud znaly jen z knížek. Jaké je však překvapení, když Karkulka nemá vlka, na perníkové chaloupce chybí perníčky a Sněhurce se ztratí pár trpaslíků? Zjistí, že něco není v pořádku. Podivní Kazislovíci si totiž pochutnávají na textech v knížkách. Co sní, to z pohádky zmizí. Je na Petrovi, Evě a jejich modrém společníkovi, aby zachránili pohádky, našli Kazislovíky a zabránili jim v tom nejhorším.

Náš názor:

Tahle knížka je úplně jiná, než jaké od Sandry zatím známe. Trochu fantasy příběh, trochu pohádka. Ale hlavně je nádherná a napínavá. Pokud to celé vymyslel Vojtík, pak smekám pomyslný klobouk. Je to neuvěřitelně skvěle propracovaný příběh, který vychází z klasických pohádek a přece je originální. Mě i moje děti bavilo sledovat, jak hrdinové hledají Kazislovíky, jak objevují, kdo všechno v pohádkách ještě chybí a s napětím očekávaly, jak to celé dopadne. Díky tomu, že knížku doprovází opravdu překrásné ilustrace od Bibi Hykl, je celá publikace ještě lákavější. Faktem je, že obrázky a jejich prohlížení nás od čtení trochu zdržovaly, ale opravdu stály za to. Chválím, že kniha je napsaná tak, aby se dobře četla už druhákům a zdatnějším prvňáčkům. Krátké kapitoly, text velký tak akorát, stejně jako celá délka knihy je perfektní.

Proč dětem koupit knížku Modrý drak

  • Nádherný napínavý příběh pro děti od cca 8 let
  • Výborně se čte – krátké kapitoly, velká písmena
  • Překrásné ilustrace Bibi Hykl
  • Děti si oživí i klasické pohádky
  • Jedinečná knížka, kterou vymyslel syn autorky

Kde knížku Modrý drak pořídíte

My jsme s dětmi knížku Modrý drak tentokrát dostali na recenzi přímo od nakladatelského domu Grada, který ji vydal v edici dětských knížek Bambook. Na stránkách Grady ji také můžete pořídit. Seženete ji ale i v dalších knižních e-shopech a kamenných knihkupectvích. Já i mé děti ji doporučujeme. Je to snad nejkrásnější příběh, který jsme zatím od autorky četli.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *